Arama Motoru Optimizasyonu

 Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır ve yandex, google, bing gibi önde gelen arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Yani SEO arama motorlarında kullanıcıların web sitelerini daha kolay ve üst sırada bulması için arama motorlarının web sitesini daha iyi ve daha kolay bir şekilde taramasını sağlayan teknikler ve düzenlemelerdir. Doğru yapılan SEO çalışmaları sitenizi üst sıralarda çıkararak marka bilinirliliğinizi artırır.indirim kodu IND2020

   SEO standart bir web sitesi yöneticisinin yapacağından daha fazla deneyim ve tecrübe gerektirir. Sitenizin üst sıralarda çıkması rakiplerinizden önde olmanız önemli bir husustur. Kısacası SEO insanların ne istediğini ve ne aradığını gösteren zor fakat değerli bir çalışmadır. Birçok kişi yada şirketler SEO çalışmalarını yanlış strateji doğrultusunda oluşturduğu için istedikleri sonucu elde edememektedir. Eğer aynı hataları yapmak istemiyorsanız yararlı SEO çalışması için iki yönden ilerleyebilirsiniz. Bunlardan biri site içi SEO çalışmaları diğeri site dışı SEO çalışmaları. Site içi SEO çalışmasında doğru anahtar kelimeler, içerikler, yapısal unsurlar ve teknik durumları kapsar. Diğeri ise otorite sahibi çalışmalar, marka bilinirliliği ve sosyal medya linkleri ile ilgili olanlardır. SEO yapmaya başlamak için en iyi nokta sitenizde değiştirebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz her şey ile ilgili olduğu için site içi SEO çalışmasıdır. Bunların yanı sıra doğru anahtar kelimeyi bulmak temel çalışmadır. Arama hacmi, rekabet ve amaç belirlenir ise doğru stratejiyi çıkarabilirsiniz.

   Arama motoru optimizasyonu yani SEO öncelikle marka bilinirliliğiniz için oldukça önem taşıyor. Sizi potansiyel müşterilerinize tanıtacak bir web siteniz var fakat hala tanınmıyor olmanız kimsenin dikkatini çekmez. Doğru adımlar atılarak kurgulanan bir SEO çalışmasıyla öncelikli olarak marka bilinirliliğiniz artar ve daha çok müşteriye ulaşarak ziyaretçi sayınızı arttırırsınız. Üst sıralarda yer aldığınızda hedef kitleniz ile siteniz arasında güven oluşturmuş olursunuz. Aynı zamanda reklam performansınızı yükseltirsiniz. Ziyaretçi sayınızı arttırarak işletmenizin büyümesinde önemli rol oynarsınız.

TOP